Przejdź do treści

Wolna niedziela, co można robić?

Niedziela wolna od pracy? Większość na te słowa z całą pewnością skacze z radością. Przychodzi jednak dzień wolny od pracy i pytanie – co robić w wolną niedzielę? Jest pytania na czasie, gdy wprowadzono zakaz handlu w niedzielę.

Możliwości jest bardzo wiele, począwszy od błogiego leniuchowania, a na aktywnej rekreacji w towarzystwie przyjaciół lub rodziny skończywszy.

 Dzień dla siebie i rodziny

Wolna niedziela to doskonała okazja, by spędzić czas z rodziną, spotkać się ze znajomymi lub najzwyczajniej w świecie poleniuchować w towarzystwie dobrej książki.

W ciągu tygodnia większość osób dzieli czas między obowiązki zawodowe i domowe, wygospodarowanie kilku chwil na odpoczynek jest w większości przypadków nierealne.

Okazją do odpoczynku jest niedziela wolna od pracy – warto wówczas pomyśleć o szeroko rozumianym relaksie, który pozwoli naładować akumulatory na kolejny tydzień.

Jest to doskonała okazja, aby zwiedzić park lub zoo z najbliższymi. Można również – na wzór rodzin z zachodu – spędzić czas bardziej rekreacyjne.  Jazda na rowerze czy wyjście na basen nie powinny być tylko „od święta” .

W tym dziale  Wakacje All inclusive? Zapewnij sobie beztroskie wakacje

 

Zaległości czytelnicze i filmowe

Bolączką miłośników słowa pisanego jest brak czasu na ulubioną lekturę. Niekiedy uda się przekartkować kilka stron w drodze do pracy, zakładając, że dana osoba korzysta ze środków komunikacji publicznej, wiadomo jednak, że czytanie w podróży to nie to samo, co popołudniowy relaks z książką.

Niedziela to doskonały moment, by wyciszyć się przy ulubionej książce. Nawet godzina przy ulubionej lekturze może poprawić nastrój na resztę dnia.

Alternatywą dla książki jest dobry film, który można obejrzeć w zaciszu własnego domu, przy kawie i domowym cieście, bądź wybrać się na seans filmowy, łącząc atrakcję z niedzielnym spacerem, który umożliwia optymalne dotlenienie organizmu.

 

Koncerty, wystawy i inne imprezy okolicznościowe

Niedziela to dzień, w którym często są organizowane imprezy okolicznościowe – festyny, wystawy, koncerty. Pomocne w tej kwestii z całą pewnością okażą się portale miejskie, w których umieszczane są aktualne informacje o dostępnych imprezach.

Osoby poszukujące bardziej ambitnych wrażeń mogą wybrać się do teatru lub filharmonii.

 

Wycieczka za miasto

 

Niedziela wolna od pracy sprzyja także jednodniowym wycieczkom za miasto – można wybrać się samochodem, pociągiem lub rowerem, łącząc jednocześnie przysłowiowe przyjemne z pożytecznym. Jest to doskonała okazja, by poznać historię i walory najbliższej okolicy, która często okazuje się równie atrakcyjna pod względem turystycznym, jak popularne kurorty.

W tym dziale  Jak urozmaicić życie seksualne?

 

Rekreacja z przyjaciółmi

 

Zamiast siedzieć na portalach społecznościowych, lepiej spotkać się ze znajomymi w realu. Wspólny wypad na siłownię, fittnes, gra w siatkówkę, koszykówkę lub towarzyski mecz piłki nożnej to idealny sposób, by odreagować stres z całego tygodnia, zapewniając sobie optymalną dawkę zdrowego ruchu.