Przejdź do treści

Sposoby na starzejącą się skórę

Kto nie chciałby mieć wiecznie młodą, piękną skórę? Niestety, z biegiem lat traci ona swój wcześniejszy wygląd, zmienia się. Jednak nie znaczy to, że nie może pozostawać piękna. Jakie są sposoby na starzejącą się skórę? Czy warto stosować kremy wzmacniające?

Skóra i jej zmiany z biegiem lat

Młoda skóra jest sprężysta, pełna koloru i blasku. Nie ma na niej żadnych zmarszczek. Niestety, każdy człowiek się starzeje, a wraz z nim jego cera. Na szczęście z pomocą przychodzi nowoczesna kosmetologia, a na rynku jest mnóstwo kremów wzmacniających, które pomagają w spowalnianiu procesu starzenia. Pytanie czy one naprawdę działają i czy warto w nie inwestować.

Przyczyny starzenia się skóry

Kremy wzmacniające mogą bardzo pomóc. Zanim jednak wybierzemy odpowiedni dla siebie, warto zainteresować się tym, dlaczego nasza cera traci swój pierwotny wygląd. Jeszcze przed 30 rokiem życia pojawiają się pierwsze zmarszczki, a skóra powoli straci swoją elastyczność. To dlatego, że z wiekiem zmieniają się procesy zachodzące w naszym organizmie. Skóra produkuje mniej kolagenu, który jest odpowiedzialny za elastyczność i piękny wygląd skóry. Tracimy też sporo wody i jeśli nie uzupełniamy jej w wystarczającej ilości, odbija się to na wyglądzie naszej cery. Wiele czynników takich jak klimatyzacja, czy nawet mycie twarzy nieodpowiednim produktem (np. zwykłym mydłem) może powodować niszczenie się naturalnej bariery ochronnej naszej skóry. To wpływa na szybsze starzenie się. Porada jest prosta – każdy, kto chce zachować piękny wygląd skóry, powinien włączyć do codziennej pielęgnacji kremy wzmacniające.

W tym dziale  Najlepsze sposoby na gładkie stopy

Kremy wzmacniające – pomoc w regeneracji skóry

Skóra której brakuje potrzebnych składników staje się zmęczona, łatwiej ulega podrażnieniu, jest wrażliwa na różnego rodzaju czynniki, z którymi spotykamy się każdego dnia. Mocne słońce, mróz, zmiany temperatur – to tylko kilka z nich. Kremy wzmacniające to kosmetyki, które pomagają w regeneracji skóry. Dostarczają cennych składników odżywczych oraz nawilżają skórę. Warto wybrać krem, który przeznaczony jest dla danego typu cery. Skóra naczynkowa potrzebuje wzmocnienia naczyń krwionośnych, więc w takim kremie powinny znajdować się składniki, które to umożliwiają (na przykład witamina C). Co innego cera tłusta – w tym przypadku chcemy ją nie tylko wzmocnić, ale i ograniczyć wydzielanie sebum.

Stop starzeniu się skóry!

Kremy wzmacniające dostępne w sklepie Tołpa.pl to konieczność w pielęgnacji. Najlepiej jest stosować je na noc, ponieważ właśnie kiedy śpimy skóra się regeneruje. Codzienny rytuał oczyszczania cery i używania kremu wzmacniającego to najlepszy sposób na zachowanie urody. Pamiętajmy również o ograniczaniu szkodliwych czynników, jak stres czy długa ekspozycja na słońce bez odpowiednich kosmetyków ochronnych. Trzeba dostarczać organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje, czyli wody oraz wartościowego pożywienia. Takie działania w połączeniu z pielęgnacją dają spektakularne efekty.

W tym dziale  3 najciekawsze kremy na cellulit