Przejdź do treści

Wakacje All inclusive? Zapewnij sobie beztroskie wakacje

Wzrost popularności wyjazdów zagranicznych powoduje, że biura podróży przygotowują co raz to nowe rodzaje ofert. Największą popularnością cieszą się wycieczki z wyżywieniem all inclusive, ale obecnie pojawiają się również propozycje ultra inclusive i total inclusive. Czym różnią się te oferty i która z nich będzie najlepsza?

Co to jest all inclusive?

All inclusive to termin wykorzystywany w branży turystycznej i hotelarskiej. Oznacza on, że w cenie, jaką płaci się za wycieczkę wliczone jest wyżywienie oraz napoje. Za te rzeczy osoba korzystająca z oferty nie musi dodatkowo płacić na miejscu. W ramach takiej oferty wyżywienie najczęściej ma formę bufetu szwedzkiego w restauracji mieszczącej się na terenie ośrodka wypoczynkowego.

Jakie są rodzaje ofert all inclusive?

Do najpopularniejszych ofert należy wspomniane już podstawowe All inclusive oznaczane w katalogach turystycznych jako AI. W ramach tej oferty można korzystać ze szwedzkiego stołu, open baru, a także atrakcji przewidzianych przez właściciela hotelu np. animacji dla turystów.

Innym rodzajem tego typu oferty jest Ultra All inclusive. W takim pakiecie można korzystać za darmo także z obsługi pokoju, czyli room service oraz mieć dostęp do markowych alkoholi. Często Ultra All inclusive obejmuje również obsługę kelnerską w sali restauracyjnej.

W tym dziale  Nosisz soczewki, wybierz odpowiednie akcesoria

Jest jeszcze oferta Total All inclusive, która obejmuje wszystko – od wyżywienia, poprzez alkohole, aż po osobistych trenerów. Jest to najbogatsza, ale i zarazem najdroższa propozycja dla osób, które w czasie wyjazdu wakacyjnego chcą być prawdziwie rozpieszczone.

O czym pamiętać wybierając ofertę All inclusive?

Jednym z podstawowych kryteriów przy podejmowaniu decyzji o wyborze jest to, jak planujemy spędzić wakacje. All inclusive to propozycja przede wszystkim dla osób, które większość czasu będą spędzały w hotelu lub w jego okolicy. Osoby decydujące się na wycieczki fakultatywne powinny wybrać raczej częściowe wyżywienie w hotelu lub zorganizować je całkowicie we własnym zakresie. Dlatego warto zwrócić uwagę, w jakiej formie wydawane są posiłki – czy są określone godziny, w jakich działa restauracja, czy też można korzystać z niej dowolnie.

Przed skorzystaniem z oferty restauracji czy baru warto sprawdzić, jak podawane jest jedzenie – czy w formie bufetu, czy z obsługą kelnerską, a także to, jakie potrawy i napoje objęte są wykupioną przez nas ofertą. Istotne jest też sprawdzenie, w których miejscach można korzystać z oferty All inclusive. Wiele hoteli posiada więcej niż jedną restaurację czy bar i nie wszystkie są objęte ofertą wszystko w cenie. Może okazać się również, że przekąski czy drinki oferowane poza godzinami posiłków czy otwarcia głównego baru mogą być dodatkowo płatne. Warto pamiętać, że każdy hotel ma swoje wewnętrzne zasady, co do tego, jakie produkty znajdują się w ofercie wszystko w cenie.

W tym dziale  Rodzaje serów żółtych. Znasz je wszystkie?

Dokładne sprawdzenie, co objęte jest w cenie pakietu All inclusive pozwoli uniknąć nam niemiłych niespodzianek na koniec pobytu – dużego, dodatkowego rachunku do zapłacenia.