Przejdź do treści

Jakie ręczniki papierowe wybrać do biura?

Ręczniki papierowe świetnie sprawdzają się w publicznych toaletach. Z tego powodu są wręcz niezastąpione w każdym biurze. Trzeba jednak pamiętać, że wybór ręczników jest ogromny. Z tego powodu trudno jest znaleźć wariant ręcznika, który świetnie się sprawdzi w toalecie. Dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, na co zwracać uwagę, by wybrać najlepszy i najbardziej praktyczny rodzaj ręcznika. Jak go wybrać?

Chłonne, ale cienkie

Najlepsze ręczniki papierowe (https://e-higiena24.pl/katalog/kategoria-produktu/recznik-papierowy/) są chłonne, ale równocześnie dość cienkie. Chodzi o to, by do wytarcia dłoni wystarczył tylko jeden odcinek z rolki. Jednocześnie zużyty papier powinien zajmować jak najmniej miejsca, by śmietnik w toalecie nie zapełniał się zbyt szybko. To bardzo ważne ze względów praktycznych. Zwykle biuro sprząta się tylko raz dziennie – na koniec pracy. W związku z tym nie powinno dochodzić do sytuacji, w której ze śmietnika będą wysypywały się zużyte już i namokłe kawałki ręcznika papierowego. Wiele osób wciąż wyrzuca ręczniki papierowe do sedesu. Jest to błąd, który może skutkować zapchaniem rur kanalizacyjnych. Cienkie ręczniki szybciej i łatwiej się rozpuszczą pod wpływem wody, więc ryzyko, że zatorują kanalizację jest mniejsze. Oczywiście dla bezpieczeństwa sanitariatów dobrze jest też umieścić w toaletach odpowiednie napisy przypominające o tym, by ręczniki wyrzucać wyłącznie do śmietników.

W tym dziale  Uniwersalne produkty, które trzeba mieć w lodówce

Ekonomiczne

W przypadku ręczników papierowych warto szukać rozwiązań, które są ekonomiczne. Nie oznacza to jednak, że należy kupować najtańszy ręcznik. Najczęściej jest to duży błąd, bo taki ręcznik najczęściej nie jest chłonny. Oznacza to, że żeby wytrzeć dłonie trzeba zużyć jego dużą ilość. Trzeba więc uwzględnić, że skoro jego zużycie będzie bardzo wysokie, co będzie wiązało się z wysokimi kosztami. Często taniej jest jednak kupić droższy, ale wyższej jakości ręcznik. W tym wypadku rzeczywiście najkorzystniejsze jest szukanie kompromisów pomiędzy ceną a jakością. Z tego powodu dobrze jest na początek kupować niewielkie paczki ręcznika i przekonanie się na własne oczy o jego wartości. Błędem jest zakup hurtowych ilości ręcznika nieznanej jakości. W ten sposób można stracić sporo pieniędzy. By zaoszczędzić, warto szukać dużych paczek ręczników oraz długich rolek. W ich wypadku cena jednostkowa kawałka ręcznika jest zwykle najbardziej atrakcyjna.

Ekologiczne

W przypadku ręczników papierowych warto zwracać uwagę na produkty, które pochodzą z recyklingu. To bardzo ważne, bo przecież ręczniki są produktem jednorazowym, który po zużyciu trafia na wysypisko odpadów. Rzadkością są ręczniki papierowe, które można poddać biodegradacji. Są one bardzo ciekawym rozwiązaniem, które pozwala na generowanie mniejszej ilości odpadów. Zwłaszcza biura, które są prowadzone przez osoby i marki nakierowane na zachowania proekologiczne, powinny zwracać szczególną uwagę na pochodzenie używanych w toaletach ręczników papierowych oraz na sposoby ich późniejszego zagospodarowania.

W tym dziale  Rodzaje serów żółtych. Znasz je wszystkie?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *