Przejdź do treści

Prywatny detektyw to nie tylko zdrady i windykacje, dowiedz się w jakich sprawach pomoże Ci taki specjalista

Praca prywatnego detektywa kojarzy się głównie z tropieniem niewiernych małżonków lub windykację. Skojarzenie całkiem słuszne, bo właśnie takie sprawy najczęściej lądują na biurku agencji detektywistycznej. Zakres działania detektywów jest jednak o wiele szerszy. W jakich sprawach warto zgłosić się do prywatnego detektywa?

Poszukiwania osób zaginionych.

Coraz częściej do agencji detektywistycznej zgłaszają się osoby desperacko poszukujące swoich bliskich. Ustalenie miejsca pobytu dziecka, jest jednym z najczęstszych zadań. Rodzice przerażeni brakiem kontaktu z dzieckiem, nieufni wobec działań policyjnych zgłaszają się do prywatnego detektywa z nadzieją na otrzymanie pomocy. Działania biura detektywistycznego są zwykle skuteczne i niejednokrotnie przyczyniły się do odnalezienia poszukiwanej osoby.

Klienci agencji detektywistycznej mają świadomość wielu spraw prowadzonych przez policję, a zgłaszając się do detektywa są pewni, że zajmie się poszukiwaniami rzetelnie i skutecznie. Poszukiwanie zaginionych bliskich warto więc zlecić profesjonalnemu, prywatnemu detektywowi. Jak pokazują przykłady pozytywnie zakończonych poszukiwań najlepiej współpracować z policją oraz dodatkowo poprosić o pomoc prywatnego detektywa, w celu zwiększenia szans na znalezienie bliskiej osoby.

Burzliwe sprawy rozwodowe.

Ustalenie miejsca pobytu dziecka jest częstym powodem korzystania z usług agencji detektywistycznej, nie tylko w przypadku zaginięcia, ale częściej z powodu burzliwego rozwodu czy napiętych stosunków pomiędzy rodzicami. Przyczyną bywa lekceważenie postanowień sądu rodzinnego dotyczącego sprawowania opieki nad dzieckiem. Coraz częściej zasądzana opieka naprzemienna, najczęściej nie jest realizowana z powodu nieporozumień pomiędzy rodzicami. Często jedna ze stron utrudnia kontakty z drugim rodzicem celowo zmieniając miejsce zamieszkania. Ustalenie miejsca pobytu dziecka jest jedyną możliwością wyegzekwowania spełnienia postanowień sądu i często jedynym sposobem na kontakt z dzieckiem.

W tym dziale  3 zalety paska parcianego

W przypadku trudnych stosunków pomiędzy rodzicami, często jedna ze stron decyduje się na ostateczność czyli tzw. porwanie rodzicielskie. W takiej sytuacji pomoc prywatnego detektywa jest nieoceniona i może pozytywnie zakończyć spór pomiędzy rodzicami. Równie często ustalenie miejsca pobytu dziecka daje możliwość założenia sprawy o ustalenie opieki czy uregulowanie kontaktów z dzieckiem. Często w przypływie złych emocji jedna ze stron unika procesu sądowego ukrywając swoje miejsce pobytu. W takich przypadkach warto skorzystać z pomocy doświadczonego, profesjonalnego biura detektywistycznego. O wiele trudniej prowadzone są sprawy w przypadku dzieci urodzonych poza granicami kraju, ponieważ rygorystyczne przepisy międzynarodowego prawa skutecznie utrudniają działania prywatnych detektywów. Warto jednak pamiętać, że biuro detektywistyczne może skutecznie pomóc w sprawach rodzinnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *