Coraz częściej wiemy, co nam szkodzi i odżywiamy się zdrowo. Zdarza się nam jednak kulinarne szaleństwo, którego konsekwencje mogą być bardzo nieprzyjemne. Objawiają się bowiem bólami brzucha, którym trudno zaradzić. Zanim sięgniemy po Raphacholin, wykorzystamy jeden z domowych sposobów na pokonanie żołądkowych niedogodności.
Zanim sięgniemy po Raphacholin. Domowe sposoby na dolegliwości
Domowe sposoby na bóle brzucha stosowały nasze babcie, które nie miały tak łatwego dostępu do różnych leków. Spróbujmy skorzystać z ich wiedzy zanim sięgniemy po Raphacholin. Jeśli mamy niestrawność, przez cały dzień unikajmy pokarmów stałych. Układ trawienny jest zmęczony, więc nie wolno go ponownie obciążać, a trzeba dać mu czas, by odpoczął. Wystarczy pić wodę, by się nie odwodnić, a gdy poczujemy się lepiej, możemy zjeść coś lekkostrawnego, np. sucharki, jabłka, ryż i biszkopty. Unikajmy alkoholu oraz ciężkich i smażonych potraw. Idźmy na krótki spacer, by trochę się rozruszać. Nawet jeśli mamy ochotę leżeć (a może tak być; nasz organizm jest zmęczony, bo trawi), zróbmy to, by się przekonać, że dobrze nam to zrobi. Możemy sięgnąć po herbaty ziołowe – najlepsza będzie miętowa i rumianek, który ma działanie rozkurczające. Możemy wypić także herbatę z kwiatu lipy. Na przejedzenie zaradzą także niektóre przyprawy, takie jak majeranek lub kminek, które działają rozkurczowo.
Skąd się biorą problemy trawienne? Kiedy wziąć Raphacholin?
Jemy szybko i nigdy nie mamy czasu na celebrację posiłków. Ciągły pośpiech i napięcie, brak czasu na relaks, niezdrowa dieta to i problem dla jelit, które w odpowiedzi na taki tryb życia kurczą się mocniej i częściej niż zwykle. Obfite posiłki jedzone w pośpiechu powodują, że w krótkim czasie w jelitach gromadzi się nadmierna ilość składników pokarmowych, a to zaś zaburza proces trawienia i przyswajania. Taki niestrawiony pokarm przesuwa się do jelita grubego, gdzie dochodzi do nadmiernej fermentacji oraz wytwarzania gazów, co z kolei wywołuje wzdęcia i bóle brzucha. W tym momencie trzeba sięgnąć po Raphacholin, czyli lek o działaniu żółciotwórczym i żółciopędnym, który pobudza czynności wydzielnicze i zwiększa ilość wytwarzanej żółci. W składzie preparatu jest suchy z korzenia rzodkwi czarnej z węglem leczniczym, wyciąg gęsty z ziela karczocha, kwas dehydrocholowy oraz olejek miętowy. Można go przyjmować w przypadku bólu oraz zapobiegawczo, gdyż lek pobudza wydzielania żółci, co działa ochronnie na miąższ wątroby, przyspiesza eliminację z żółcią szkodliwych substancji i wzmaga ruchy perystaltyczne jelit. W przypadku bólu brzucha lek pobudza wydzielanie żółci przez wątrobę, a przez to przyspiesza eliminację z żółcią szkodliwych substancji i przyspiesza perystaltykę jelit.
Gdy układ trawienny zaczyna szwankować, może pojawić się ból brzucha. W takiej sytuacji zastosujmy jeden z domowych sposobów na poradzenie sobie z dolegliwościami i szybko zażyjmy Raphacholin, który pomoże zmęczonej wątrobie.
Źródło: https://gemini.pl/herbapol-raphacholin-fix-herbatka-ziolowa-3-g-x-20-saszetek-0058813