Przejdź do treści

Kilka praktycznych porad, jak dobrać tampony

Higiena intymna to podstawa działań profilaktycznych w zapobieganiu infekcjom pochwy. Trzeba o nią dbać w ciągu całego cyklu, a szczególnie w czasie menstruacji. Jak zabezpieczać się, by krwawienie nie było dla nas krępujące i nie utrudniało życia? Jeśli uprawiamy sport czy chcemy korzystać w kąpieli z basenie, lepsze są tampony, np. Bella. Jak je dobrać?

Tampony Bella i inne. Wybrać artykuł higieniczny z aplikatorem czy bez?

Na rynku znajdziemy tampony zarówno z aplikatorem, jak i wprowadzane do pochwy bezpośrednio (takie modele ma Bella – https://gemini.pl/bella-tampo-tampony-higieniczne-easy-twist-mini-8-sztuk-0064929). Zaletą tych z aplikatorem jest niewątpliwie możliwość zachowania większej higieny w każdej sytuacji. Wprowadzanego do pochwy w ten sposób tamponu nie dotykamy w żadnym momencie rękami, co jest szczególnie korzystne, kiedy chcemy wymienić tampon, niekoniecznie we własnej łazience. Jednak wiele kobiet decyduje się na zakup tamponów bez aplikatorów, ponieważ wprowadzając je samodzielnie, mają większą kontrolę nad kierunkiem umieszczenia go w pochwie. Decydując się na takie tampony, pamiętajmy jednak, aby przed każdą ich zmianą myć ręce i starać się, aby nie miały kontaktu z jakimikolwiek przedmiotami z otoczenia.

W tym dziale  Rodzaje serów żółtych. Znasz je wszystkie?

Jak wybrać rozmiar tamponów Bella?

Tampony to bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż umieszcza się je się w pochwie, gdzie wchłaniają wydzielaną krew, więc nie ma uczucia dyskomfortu, jaki powoduje wilgoć wyczuwalna na podpasce. Tampony są dyskretniejsze, łatwe w użyciu i mogą być zakładane nawet pod bardzo obcisłe ubrania. Dobierając akcesorium trzeba zwrócić uwagę na jego rozmiar, by dobrze wchłaniał krew. Miesiączka może być mniej lub bardziej obfita, a ilość wydzielanej krwi zmienia się także w trakcie jej trwania – pierwsze dni to krwawienie obfite, a kolejne oznaczają mniej krwi. W związku z tym można wybierać tampony o różnej chłonności, a co za tym idzie – rozmiarze. Jak to sprawdzić? Warto przyjrzeć się tamponom po wyjęciu po upływie czterech godzin. Jeśli widoczne są na nich białe włókna, można spokojnie stosować tampony o niższej chłonności. Jeżeli tampon jest przesiąknięty krwią i powoduje plamienie na bieliźnie, sięgnijmy po produkt o powiększonej chłonności. Bella oferuje produkty w czterech rozmiarach – mini, regular, super i super plus. Wszystkie są bez aplikatora, mają bezpieczny sznurek (łatwiej wyciągnąć tampon z pochwy), specjalne rowki i zwiększoną strefę chłonności.

W tym dziale  Wakacje All inclusive? Zapewnij sobie beztroskie wakacje

Jak bezpiecznie używać tamponów Bella?

Nosząc tampony, trzeba pamiętać przede wszystkim o przestrzeganiu zasad higieny, by nie doprowadzić do infekcji. Przez ich wyciągnięciem i założeniem dokładnie umyjmy ręce. Każde akcesorium ma osłonkę chroniącą przed zabrudzeniem, np. w torebce – zdejmijmy ją tuż przed aplikacją. Wymieniajmy tampon co kilka godzin, by wydzielina nie przeciekła i nie zabrudziła bielizny. Najlepiej pochylić się tuż nad sedesem i wysunąć tampon z pochwy, a następnie wyrzucić go do toalety.
Noszenie tamponów Bella jest komfortowe, wygodne i bezproblemowo. Wystarczy tylko przestrzegać zasad higieny, by zapomnieć o stresie w czasie miesiączki.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *