Przejdź do treści

Jak zapomnieć o swojej wadzie wzroku?

 

Wady wzroku to problem obecny nie od dziś, jednak w dzisiejszych czasach szczególnie się pogłębia. Na szczęście rozwój nowych technologii to nie tylko kłopoty z oczami, ale również nowe metody ich leczenia. Obecnie można całkowicie zapomnieć o tym., że doskwiera nam wada wzroku. Jak to możliwe?

Czy soczewki kontaktowe są lepsze od okularów?

Oczywiście to soczewki sprawiają, że osoby z wadą wzroku wcale się nie wyróżniają. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu jedyną metodą korekcji były okulary. Jednak nie wszyscy chcą je nosić, głównie ze względów estetycznych i komfortowych. Soczewki w przeciwieństwie do okularów są niewidoczne i nie spadają podczas wykonywania gwałtowniejszych ruchów. Soczewki kontaktowe kwartalne, miesięczne, czy dwutygodniowe – wybór jest ogromny, a za ich pomocą można redukować dziś niemal każdą wadę. Dla tych, którzy nie mogą przekonać się do soczewek w stu procentach, dobrym rozwiązaniem są soczewki jednodniowe. Mogą być używane jednokrotnie, więc dla osób korzystających z soczewek sporadycznie to świetny wybór.

W tym dziale  Do kogo skierowana jest plastyka powiek?

Czy soczewki kontaktowe są dla każdego?

Niektórzy twierdzą, że soczewki są niebezpieczne i powodują podrażnienia gałki ocznej. W rzeczywistości wyłącznie u niektórych osób noszenie soczewek może skutkować reakcjami zapalnymi. Jednak nawet ludzie nietolerujący środków do pielęgnacji mogą nosić soczewki. Rozwiązaniem dla nich są te jednorazowe, które po użyciu powinny zostać wyrzucone – nie należy zakładać ich ponownie.soczewki-kontaktowe

Kolejnym mitem dotyczącym soczewek jest to, że nie korygują dużych wad. Tak naprawdę istnieją soczewki o bardzo dużym zakresie dioptrii. Dla osób borykających się z poważnymi wadami wzroku najlepsze są soczewki kontaktowe kwartalne lub roczne. Za pomocą soczewek można leczyć krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm oraz starczowzroczność. Mogą nosić je sportowcy, dla których okulary są po prostu niepraktyczne. Nie tylko mogą spaść, ale również zmniejszają pole widzenia w stosunku do soczewek, które przesuwają się wraz z ruchami gałek ocznych. Kobiety lubiące się malować również bez obaw mogą nosić soczewki. Nie przeszkadzają one w wykonywaniu makijażu oczu, należy je tylko założyć przed malowaniem.

Soczewki kontaktowe to także świetny sposób na zmianę wyglądu oczu. Dzięki nim możemy uzyskać zupełnie inny kolor lub pogłębić naturalny. Jeśli więc okulista nie określił żadnych przeciwwskazań bez obaw można zamienić okulary na soczewki.

W tym dziale  Zobacz, która piżama męska będzie odpowiednia na prezent

Czy zakup soczewek kontaktowych jest opłacalny?

Wiele osób już na początku skreśla soczewki myśląc, że ich noszenie jest kosztowne. Zakup soczewek może okazać się jednak korzystniejszy od wyrabiania okularów. Pamiętajmy również o niematerialnych korzyściach, które płyną z ich noszenia. Im dłuższy okres użytkowania soczewek tym taniej wychodzi. Jednak soczewki kontaktowe kwartalne i roczne nie dla każdego będą dobre. Wynika to głównie z tego, że wymagają specjalnej pielęgnacji i częstego kontaktu z środkami chemicznymi, mogącymi powodować podrażnienia. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są soczewki dwutygodniowe lub miesięczne. Pierwszą parę dobrze kupić u optyka, po ich wcześniejszym dobraniu. Kiedy już wiemy jakie soczewki możemy nosić, można wówczas zakupić je przez Internet. Znajduje się tam szeroki wybór dobrych marek w niższych cenach.