Przejdź do treści

Jak się pozbyć cellulitu

Cellulit to zmora 90% mieszkanek krajów zaawansowanych cywilizacyjnie. Występuje na brzuchu i udach niezależnie od wagi, szpecąc nieestetycznymi grudkami zarówno ciała szczupłych, jak i zaokrąglonych kobiet. Możemy się go jednak pozbyć, stosując dietę, masaże oraz odpowiednie kosmetyki do ciała.

Pomarańczowa skórka na cenzurowanym

Analizując kolejne grudki na swoim ciele, zastanawiamy się często, jak to możliwe, że nasze mamy i babcie nie żaliły się na obecność cellulitu. Rozwiązanie tej zagadki tkwi w odmiennym trybie życia, prowadzonym przez wcześniejsze pokolenia, które częściej przebywały w ruchu i nie miały dostępu do wysoko przetworzonej żywności. Niestety, wraz z rozwojem cywilizacyjnym jest nam coraz trudniej chronić swoje ciała przed wystąpieniem charakterystycznej pomarańczowej skórki. Możemy jednak znacznie zredukować jej ilość, jeśli wprowadzimy istotne zmiany w swoim trybie życie. Już na wstępie zrezygnujmy z marzeń o cudownej kuracji, po której uzyskamy jędrny i gładki brzuch oraz uda. W walce z cellulitem kluczowa jest kompleksowość podejmowanych działań oraz ich regularność, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość, by zwiększyć swoje szanse na odniesienie sukcesu. Co zatem możemy zrobić, by zniwelować efekt pomarańczowej skórki?

W tym dziale  3 najciekawsze kremy na cellulit

Nierówna walka z cellulitem

Zacznijmy od zwiększenia swojej aktywności fizycznej. Nie musimy od razu rzucać się na głęboką wodę i próbować sił w wykonywaniu najbardziej wyczerpujących ćwiczeń. Wystarczy, że zaczniemy regularnie jeździć na rowerze, pływać lub spacerować. Pamiętajmy tylko o tym, że najlepsze efekty przyniosą ćwiczenia wykonywane przez minimum 30-45 minut. Ruch warto połączyć ze zdrową dietą, z której musimy wykluczyć wszystkie dania gotowe, fast foody, niezdrowe przekąski i słodycze. W naszym menu powinny dominować świeże owoce i warzywa oraz produkty pełnoziarniste. Dla zwiększenia efektu możemy dodatkowo spożywać błonnik – najlepiej 2 razy w tygodniu. Pomocne w walce z cellulitem są także kosmetyki do ciała, które powinnyśmy codziennie wmasowywać w skórę ud i brzucha. Masaże warto przeprowadzać dwa razy dziennie, aby przyspieszyć krążenie i doprowadzić do rozerwania tkanek tłuszczowych. Nie zapominajmy również o piciu wody mineralnej – najlepiej spożywać od 1,5 do 2 litrów dziennie.
Kompleksowa zmiana trybu życia może znacznie polepszyć wygląd naszej skóry i pomóc nam niemal całkowicie pozbyć się niechcianego cellulitu. Aby odnieść sukces, musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że kosmetyki do ciała nie sprawią, iż pomarańczowa skórka zniknie – będą one skuteczne wyłącznie w połączenie z racjonalną dietą oraz regularnymi masażami i ćwiczeniami.

W tym dziale  Jak Nourishing Shampoo pomaga wzmocnić włosy?