Przejdź do treści

Jak przygotować relaksacyjną kąpiel? Oto nasze porady.

Trudno sobie wyobrazić coś bardziej odprężającego po ciężkim dniu niż ciepła, pachnąca kąpiel w wannie. Kilkanaście minut relaksu pozwala pozbyć się napięcia i zrelaksować, a także wpływa na szybsze zasypanie i lepszą jakość snu. Jak zatem przygotować kąpiel poprawiającą nastrój?

Odpowiednia oprawa

Kąpiel, która odpręży, ukoi zmysły i złagodzi stres musi mieć odpowiednią oprawę. Zadbaj przede wszystkim o to, aby nikt z domowników Ci nie przeszkadzał. Prawdziwy relaks jest możliwy jedynie wtedy, kiedy odetniesz się od wszelkich obowiązków zawodowych i domowych. Pół godziny po męczącym dniu wystarczy aby poczuć się znacznie lepiej.
Wybierz kosmetyk o ulubionym zapachu np. żel pod prysznic Palmolive i przygotuj relaks w iście królewskim stylu. Zadbaj o oświetlenie łazienki. To bardzo istotne, ponieważ zimne światło nie sprzyja ukojeniu i odprężeniu. Dobrym pomysłem jest mała lampka, a jeszcze lepszym świece. Delikatne światło świec doskonale wpłynie na złagodzenie napięć, zadbaj jedynie o bezpieczne ustawienie świeczek. Dobrym pomysłem jest włączenie relaksacyjnej muzyki, w tym celu możesz śmiało wykorzystać swój telefon i włączyć ulubione piosenki, a jeszcze lepiej odgłosy natury: szemrzący strumyk, morskie fale, śpiew ptaków itp. Cokolwiek wybierzesz ma służyć Twojemu relaksowi. Zadbaj również o swoją wygodę i połóż pod głowę miękką, małą poduszkę lub zwinięty ręcznik. Kąpiel ma zrelaksować nie tylko umysł, ale i ciało, a trudno o relaks opierając się o twardą i zimną wannę.

W tym dziale  Jak przygotować się na spacer z dzieckiem?

Ważne wskazówki

Odprężająca kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 20 minut, ponieważ może spowodować nadmierne wysuszenie skóry. Warto podczas relaksu zadbać również o urodę. Warto użyć delikatnych kosmetyków do kąpieli Palmolive, które nie tylko urzekają pięknym zapachem, ale także nawilżają i natłuszczają skórę. Nic nie odpręża bardziej niż świadomość kąpieli, która relaksuje i jednocześnie pielęgnuje skórę.

Wybierz w bogatej ofercie kompozycji zapachowych palmolive, swój ulubiony, najlepiej taki, który kojarzy się z czymś przyjemnym. Zapach, którego używałaś podczas wakacji, a może ten który przypomina romantyczne chwile. Sama zdecyduj, który najlepiej Cię odpręży. Warto również pamiętać o temperaturze kąpieli. Nie powinna przekroczyć 38 stopni w okresie jesienno-zimowym, a w okresie letnim powinna być o 2,3 stopnie niższa u trwać do 15 minut.

Warto również wiedzieć, że kąpiel w jesiennych czy zimowych miesiącach doskonale rozgrzewa i pomaga zapobiec przeziębieniu. Warto wziąć ciepłą kąpiel po powrocie z chłodny, deszczowy lub wietrzny dzień. Wiele osób uważa, że dopełnieniem relaksu w wannie jest kieliszek wina lub szklanka świeżego soku, sama zdecyduj, który wariant lepiej wpłynie na Twoje odprężenie. Nie ulega wątpliwości, że kąpiel z dodatkiem pielęgnacyjnych kosmetyków do kąpieli palmolive to doskonały sposób na złagodzenie stresu po ciężkim dniu. Wykorzystaj nasze rady i przygotuj sobie iście królewską kąpiel, która ukoi ciało i umysł.

W tym dziale  Dieta pudełkowa wegańska – 5 powodów, dla których warto po nią sięgnąć

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *