Przejdź do treści

Jak przygotować relaksacyjną kąpiel? Oto nasze porady.

Trudno sobie wyobrazić coś bardziej odprężającego po ciężkim dniu niż ciepła, pachnąca kąpiel w wannie. Kilkanaście minut relaksu pozwala pozbyć się napięcia i zrelaksować, a także wpływa na szybsze zasypanie i lepszą jakość snu. Jak zatem przygotować kąpiel poprawiającą nastrój?

Odpowiednia oprawa

Kąpiel, która odpręży, ukoi zmysły i złagodzi stres musi mieć odpowiednią oprawę. Zadbaj przede wszystkim o to, aby nikt z domowników Ci nie przeszkadzał. Prawdziwy relaks jest możliwy jedynie wtedy, kiedy odetniesz się od wszelkich obowiązków zawodowych i domowych. Pół godziny po męczącym dniu wystarczy aby poczuć się znacznie lepiej.
Wybierz kosmetyk o ulubionym zapachu np. żel pod prysznic Palmolive i przygotuj relaks w iście królewskim stylu. Zadbaj o oświetlenie łazienki. To bardzo istotne, ponieważ zimne światło nie sprzyja ukojeniu i odprężeniu. Dobrym pomysłem jest mała lampka, a jeszcze lepszym świece. Delikatne światło świec doskonale wpłynie na złagodzenie napięć, zadbaj jedynie o bezpieczne ustawienie świeczek. Dobrym pomysłem jest włączenie relaksacyjnej muzyki, w tym celu możesz śmiało wykorzystać swój telefon i włączyć ulubione piosenki, a jeszcze lepiej odgłosy natury: szemrzący strumyk, morskie fale, śpiew ptaków itp. Cokolwiek wybierzesz ma służyć Twojemu relaksowi. Zadbaj również o swoją wygodę i połóż pod głowę miękką, małą poduszkę lub zwinięty ręcznik. Kąpiel ma zrelaksować nie tylko umysł, ale i ciało, a trudno o relaks opierając się o twardą i zimną wannę.

W tym dziale  Wakacje All inclusive? Zapewnij sobie beztroskie wakacje

Ważne wskazówki

Odprężająca kąpiel nie powinna trwać dłużej niż 20 minut, ponieważ może spowodować nadmierne wysuszenie skóry. Warto podczas relaksu zadbać również o urodę. Warto użyć delikatnych kosmetyków do kąpieli Palmolive, które nie tylko urzekają pięknym zapachem, ale także nawilżają i natłuszczają skórę. Nic nie odpręża bardziej niż świadomość kąpieli, która relaksuje i jednocześnie pielęgnuje skórę.

Wybierz w bogatej ofercie kompozycji zapachowych palmolive, swój ulubiony, najlepiej taki, który kojarzy się z czymś przyjemnym. Zapach, którego używałaś podczas wakacji, a może ten który przypomina romantyczne chwile. Sama zdecyduj, który najlepiej Cię odpręży. Warto również pamiętać o temperaturze kąpieli. Nie powinna przekroczyć 38 stopni w okresie jesienno-zimowym, a w okresie letnim powinna być o 2,3 stopnie niższa u trwać do 15 minut.

Warto również wiedzieć, że kąpiel w jesiennych czy zimowych miesiącach doskonale rozgrzewa i pomaga zapobiec przeziębieniu. Warto wziąć ciepłą kąpiel po powrocie z chłodny, deszczowy lub wietrzny dzień. Wiele osób uważa, że dopełnieniem relaksu w wannie jest kieliszek wina lub szklanka świeżego soku, sama zdecyduj, który wariant lepiej wpłynie na Twoje odprężenie. Nie ulega wątpliwości, że kąpiel z dodatkiem pielęgnacyjnych kosmetyków do kąpieli palmolive to doskonały sposób na złagodzenie stresu po ciężkim dniu. Wykorzystaj nasze rady i przygotuj sobie iście królewską kąpiel, która ukoi ciało i umysł.

W tym dziale  Uniwersalne produkty, które trzeba mieć w lodówce

Bądź pierwszym, który skomentuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *