Przejdź do treści

Jak prawidłowo pielęgnować swoje ciało bez wychodzenia z domu?

Nie tylko kobiety, ale coraz częściej mężczyźni robią wiele dla zdrowia i urody. Nic dziwnego, że ciągle rośnie ilość salonów piękności, ekskluzywnych gabinetów kosmetycznych i odnowy biologicznej. Nie trzeba jednak mieć mnóstwa pieniędzy, by się odprężyć w domowym SPA.

Osobisty salon piękności

Żyjemy w nieustannym pośpiechu i często odczuwamy przytłoczenie obowiązkami. Codzienny galop i wszędobylski stres prędzej czy później nas zatrzyma chorobą, bo każdy gdzieś ma granicę wytrzymałości. Nie tylko można, ale trzeba w swoim zabieganym życiu wygospodarować pół dnia, tylko dla siebie. Choć nie będziesz wychodzić z domu, poproś najbliższych, żeby uznali, że przez kilka godzin cię nie ma. Niech rodzina zamówi sobie pizzę i zajmie się sobą (może pójdą wszyscy do kina?).

W przeddzień przejrzyj swoje kosmetyki, jeśli używasz gotowych lub idź do sklepu po jogurt naturalny, awokado, może banana, jajka, miód, zielony ogórek i koniecznie cytryny. Nie zapomnij kupić butelkę swojego ulubionego wina.Kosmetyki

Domowe SPA

Gdy wszyscy się już od ciebie odczepią przygotuj sobie niewielką przekąskę, kosmetyki, miękki ręcznik, świece zapachowe. Jeśli lubisz naturalne kosmetyki, poukładaj na tacy produkty z warzywniaka, a do tego miseczkę, widelec i nóż. Wszystko to zanieś do łazienki.
SPA to Sanitas per aqua czyli zdrowie przez wodę. Czasem zapominamy, że woda to nie tylko produkt na zupę, ale przede wszystkim świetny, kojący kosmetyk. Napełnij więc wannę ciepłą, ale nie nadmiernie gorącą wodą, wlej kilka kropelek aromatycznego olejku lub oliwy z oliwek, wrzuć kilka plasterków cytryny. Zapal świece i powoli zanurz się w wodzie. Nie spiesz się, nie rozmyślaj o tym co było w pracy ani czy synek zda do następnej klasy. Celebruj te chwile, bo one są tylko twoje. Spróbuj się odprężyć. Zjedz coś, wysącz trochę wina. Umyj włosy i nałóż na nie rozgniecionego banana zmieszanego z łyżką jogurtu albo ulubioną odżywkę. Z awokado i żółtka zrób maseczkę na twarz, a powieki przykryj plasterkami ogórka. Leż i ciesz się chwilą. Twojemu ciału świetnie zrobi niespieszny, dokładny peeling (gotowy lub z grubszego cukru). Po wyjściu z wanny rozsmaruj balsam do ciała. Spokojnymi ruchami wetrzyj w stopy krem, robiąc masaż i uciskając kawałek po kawałku. To nic innego jak zabieg akupresury, który usprawnia działanie całego organizmu. Połóż się wygodnie, włącz ulubioną muzykę i spokojnie oddychając „masuj” powietrzem swoje ciało, odcinek po odcinku. Skupienie myśli na otulaniu oddechem każdego skrawka ciała nie pozwoli przebijać się do głowy sprawom codzienności, a jednocześnie ułatwi rozluźnianie mięśni. Świetnie, jeśli na zakończenie swojego popołudnia po prostu zaśniesz.

W tym dziale  Jaki romper wybrać?

Swoje domowe SPA organizuj sobie choć raz w tygodniu. Dom i rodzina na tym nie ucierpią na pewno, a nawet zaczną czekać to jedno popołudnie, inne niż wszystkie. Twoje popołudnie.