Przejdź do treści

Jak pielęgnować cerę tłustą i trądzikową?

Wypryski, zaskórniki, rozszerzone pory i błyszcząca skóra twarzy to zmora wielu nastolatków, a także osób w dojrzałym wieku. Jak dbać o cerę tłustą i trądzikową? Co zrobić aby zachwycać piękną skórą?

Przyczyny problemów z cerą

 Do najczęstszych przyczyn nieestetycznego błyszczenie się cery oraz powstawania wykwitów skórnych należą:

  • problemy hormonalne,
  • obciążenia genetyczne,
  • niewłaściwa dieta,
  • częste opalanie,
  • używki takie jak alkohol i papierosy,
  • nieprawidłowa pielęgnacja.

 Jak widać wiele czynników przyczyniających się do problemów skórnych, można wyeliminować zmieniając tryb życia oraz sposób pielęgnacji. Zbilansowana dieta, regularne posiłki, odpowiednia ilość snu, równowaga pomiędzy pracą o odpoczynkiem oraz odpowiednio dobrane kosmetyki jak np. la roche-posay effeclar, mogą znacznie zmniejszyć uciążliwe kłopoty skórne.

Właściwa pielęgnacja

Dla problematycznej skóry należy odpowiednio dobrać nie tylko specjalne preparaty, ale także unikać wszystkiego co nasila objawy. Częsta ekspozycja na słońce czy opalanie w solarium wbrew obiegowej opinii, nie jest najlepszym pomysłem dla osób posiadających cerę tłustą i trądzikową. Opalanie może chwilowo pomóc, wysuszając wykwity skórne i likwidując błyszczenie. Niestety, zbytnio przesuszona skóra, zaczyna wydzielać jeszcze większą ilość sebum, co może bardziej pogłębić problemy z błyszczeniem, wypryskami czy zaskórnikami.

W tym dziale  Sposoby na starzejącą się skórę

Popularne stosowanie spirytusu salicylowego czy soku z cytryny, już dawno odrzucono, ze względu na zbytnie wysuszanie skóry. Podobnie jak częste oczyszczanie skóry z zaskórników, nie jest najlepszym sposobem na pozbycie się uciążliwych objawów. Stosowanie kosmetyków jak la roche-posay effeclar pozwala poprawić stan skóry i zlikwidować nieestetyczne wykwity skórne w sposób łagodny i nie podrażniający wymagającej cery. Jak zatem wybrać odpowiednie kosmetyki ?

Kosmetyki do zadań specjalnych

Cera tłusta i trądzikowa wymaga uważnej pielęgnacji, a także wbrew powszechnej opinii odpowiedniego nawilżenia. Przy problemach z cerą, bardzo ważne jest dokładne oczyszczanie i tonizowanie. Odpowiednio dobrane mleczko, pianka czy żel powinien delikatnie usuwać zanieczyszczenia, makijaż, a także nadmiar sebum, nie doprowadzając do przesuszenia. Tonik do cery tłustej i trądzikowej również powinien zawierać łagodne, najlepiej naturalnego pochodzenia, substancje tonizujące skórę i przygotowujące ją na działanie składników aktywnych zawartych w kremach czy maseczkach.

Kremy do skóry trądzikowej i tłustej la roche-posay effeclar powinny zawierać substancje nawilżające, filtry UV oraz składniki zmniejszające widoczność porów, zapobiegające zaskórnikom i wypryskom oraz błyszczeniu skóry. Regularne stosowanie odpowiednio dopasowanych preparatów znacznie poprawia stan cery i zapobiega powstawaniu nieestetycznym objawom. Połączenie odpowiedniej pielęgnacji, zdrowego stylu życia oraz dobrze dobranych kosmetyków pozwoli skutecznie uporać się z problemami skórnymi i cieszyć się czystą, zdrową i promienną cerą.

W tym dziale  Jak zapomnieć o swojej wadzie wzroku?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *