Przejdź do treści

Dzieci, praca, dom i… przeprowadzka? Spokojnie! Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak to dobrze zorganizować

Przeprowadzka oznacza nowy początek, więc powinna być źródłem radości. Zanim jednak zaczniemy się cieszyć, bardzo się stresujemy, gdyż trzeba przygotować się do przewiezienia rzeczy, a taka logistyka nieco nas przeraża. Ponadto mamy pracę, dzieci i codzienne obowiązki. Jak to wszystko wykonać? Jak zorganizować przeprowadzkę, by przebiegła szybko i sprawnie?

Logistyka przewozu rzeczy. Jak się do tego przygotować?

Wydawać by się mogło, że najtańsza jest przeprowadzka na własną rękę, podczas której korzystamy z własnego samochodu oraz życzliwości znajomych i rodziny, którzy pomagają w przeniesieniu rzeczy. Musimy jednak pamiętać, że przewiezienie rzeczy to finał długotrwałych przygotowań. Najpierw musimy wszystko przejrzeć, by wyrzucić to, co nie jest potrzebne. Warto to robić na długi czas przed faktycznym przeniesieniem się w inne miejsce. Drobiazgi, z których na co dzień nie korzystamy można spakować dużo wcześniej. Jeśli mamy małe dzieci, poszukajmy dla nich dodatkowej opieki. Trudno bowiem zająć się maluchami, gdy wszędzie leżą kartony. A może zatrudnimy profesjonalistów? Możemy zlecić firmie usługę kompleksową, co znacznie ułatwia logistykę. Oferta ta obejmuje pakowanie rzeczy osobistych, mebli i sprzętów, demontaż, zabezpieczanie przedmiotów, wyniesienie, dowóz na miejsce z wniesieniem, zdjęcie zabezpieczeń, montaż, a często nawet ustawianie wszystkiego na miejscu i rozpakowywanie. Przeprowadzka kompleksowa to koszt nawet ponad 300 zł za godzinę. Jest to stosunkowo dużo, ale dzięki temu będziemy pewni, że wszystko przebiegnie sprawnie i dojedzie w całości. Może warto wydać więcej, by cały proces przebiegał sprawnie.

W tym dziale  Wakacje All inclusive? Zapewnij sobie beztroskie wakacje

Jak przewieźć rzeczy? Logistyka to podstawa

Wiele osób samodzielnie przewozi rzeczy, ale dobrze się jednak zastanówmy, czy taka logistyka ma sens. Rzadko kiedy mamy bowiem do dyspozycji większe auto, które pomieści duże gabaryty i wszystkie mniejsze pakunki, co oznacza, że miedzy mieszkaniami będziemy jeździć wiele razy. Brakuje nam także sprzętu do zniesienia ciężkich i dużych rzeczy. Nie mówiąc już o tym, że dźwigając szafy możemy uszkodzić kręgosłup. Może warto więc zatrudnić profesjonalną firmę transportową? Takie firmy mają odpowiedni sprzęt do przenoszenia dużych gabarytów, duże samochody dostawcze, które wyposażono w odpowiednie pasy oraz doświadczenie w pakowaniu. Nie musimy się obawiać, że koszty nas zaskoczą. Wystarczy po prostu zapytać, a to, ile zapłacimy zależy od czasu trwania przeprowadzki, odległości od punktu startowego i docelowego, powierzchni załadunkowej samochodu, terminu, a także ilości wykorzystanych materiałów do pakowania, eksploatacji dźwigów i wózków transportowych. Pamiętajmy, że więcej zapłacimy za przewóz większych lub nietypowych gabarytów. Wynajęcie jednego auta z kierowcą, który pomoże nam w przenoszeniu i załadowywaniu pudeł to koszt ok. 60-80 zł za godzinę. Zapłacić musimy dodatkowo za płacę każdego z pracowników i dostarczane nam specjalnie wzmacniane pudła i materiały do pakowania.
Przeprowadzka to stresujące przeżycie. Trudno bowiem zaplanować logistykę przedsięwzięcia – zwłaszcza wtedy, gdy mamy małe rzeczy, którymi trzeba się zająć. Jeśli trudno nam nad wszystkim zapanować, zatrudnijmy profesjonalną firmę transportową.

W tym dziale  Szybki obiad dla całej rodziny

Tutaj dowiesz się więcej: https://www.rhenus.com/pl/pl/uslugi/freight-logistics/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *