Przejdź do treści

Do kogo skierowana jest plastyka powiek?

Wraz z biegiem lat Twoje oczy mogą nie wyglądać już tak młodo i promiennie jak dawniej. Opadające powieki zaczynają utrudniać Ci widzenie? Jest to naturalny proces, który dzięki współczesnej medycynie estetycznej i rozwojowi w branży okulistycznej można w prosty sposób zahamować. Plastyka powiek pozwoli Ci odzyskać młodzieńczy wygląd i poprawić jakość życia. Z naszego artykułu dowiesz się, na czym polega i kiedy warto zdecydować się na plastykę powiek.

Czym jest plastyka powiek?

Plastyka powiek, znana również jako blefaroplastyka, to zabieg chirurgiczny, który ma na celu poprawę wyglądu Twoich oczu. W zależności od potrzeb pacjenta, operacja może być wykonana zarówno na powiekach górnych, jak i dolnych.

Plastyka powiek dolnych to dobre rozwiązanie dla osób, które zauważają objawy starzenia się skóry wokół oczu w postaci worków pod oczami lub zmarszczek. Chirurgiczne usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej to sposób na odmłodzenie wyglądu przy jednoczesnym zachowaniu naturalności swojej twarzy. Z kolei plastykę powiek górnych najczęściej przeprowadza się w przypadku osłabienia mięśni w okolicach oczu, które powodują opadanie powieki. Plastyka powiek górnych to nie tylko kwestia estetyki – obwisłe powieki mogą ograniczać pole widzenia, co stanowi dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu.

W tym dziale  Jak prawidłowo pielęgnować swoje ciało bez wychodzenia z domu?

Jak przygotować się do zabiegu plastyki powiek?

Chirurgiczny lifting powiek to zabieg, na który decyduje się coraz więcej Polaków w różnym wieku. Plastyka powiek (https://wco.com.pl/korekcja-wzroku/plastyka-powiek/) niesie za sobą szereg korzyści – zarówno estetycznych, jak i zdrowotnych – które wpłyną na Twoje codzienne funkcjonowanie. Pamiętaj jednak, że do uzyskania zadowalających efektów niezbędne są badania wstępne – do wykonania plastyki powiek nie zostaną dopuszczone kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby z nawracającymi infekcjami powiek, zaburzeniami krzepliwości oraz chorobami autoimmunologicznymi.

Po konsultacjach ze specjalistą okazało się, że nie występują u Ciebie żadne przeciwwskazania do wykonania plastyki powiek? Czas na przygotowanie się do zabiegu – w tym celu musisz zrezygnować z palenia tytoniu, spożywania alkoholu oraz opalania, a także zastosować się do innych zaleceń ustalonych z lekarzem. Na dwa tygodnie przed planowaną plastyką powiek należy wykonać również badania laboratoryjne, obejmujące morfologię, ocenę układu krzepnięcia oraz badanie moczu. Pamiętaj, że do operacji należy przystąpić na czczo i bez makijażu.

Ile trwa plastyka powiek i rekonwalescencja po zabiegu?

W zależności od poziomu skomplikowania, plastyka powiek może trwać od 45 do 90 minut i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu konieczne jest stosowanie się do wszystkich zaleceń okulisty, w tym aplikowania maści antybiotykowej, unikania nadmiernego wysiłku oraz regularnego stosowania zimnych okładów.

W tym dziale  Jaki romper wybrać?

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu pacjent może odczuwać dyskomfort i napięcie w okolicy oka – jest to naturalna dolegliwość, która powinna ustąpić po kilku dniach. Większość pacjentów po plastyce powiek może wrócić do lekkich codziennych aktywności już po pierwszych dniach od operacji, jednak pełna rekonwalescencja zazwyczaj trwa od dwóch do czterech tygodni.

Zadbaj o swój wzrok we Wrocławskim Centrum Okulistycznym

Plastyka powiek to zabieg, który może znacząco poprawić jakość Twojego życia zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Marzysz o młodzieńczym wyglądzie i pełnym polu widzenia? Wrocławskie Centrum Okulistyczne jest miejscem, które rozwiąże Twoje problemy ze wzrokiem. Zapraszamy na konsultację, podczas której razem ze specjalistami WCO podejmiesz najlepszą decyzję dla Twojego zdrowia i urody.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *