Przejdź do treści

Czy oczyszczacze powietrza są nam potrzebne?

Istotnym czynnikiem mającym duży wpływ na ludzkie zdrowie jest jakość i czystość powietrza, którym on oddycha. Niestety problemem jest stosowanie różnych paliw grzewczych oraz coraz większa popularność pojazdów z wysokoprężnymi jednostkami napędowymi, które generują szkodliwe spaliny powodujące coraz większe zanieczyszczenie powietrza.

 Szczególnie w dużych miastach mamy do czynienia z ogromnym zanieczyszczeniem powietrza. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) opublikowała statystyki mówiące o tym, że około 33% najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej to polskie miasta. W związku z tym dużą popularnością cieszą się oczyszczacze powietrza, czyli urządzenia mające za zadanie wyłapywanie szkodliwych cząstek z powietrza, poprawiając w ten sposób jego jakość i czystość.

Dlaczego warto korzystać z oczyszczaczy powietrza?

Dostępne na polskim rynku oczyszczacze powietrza są urządzeniami godnymi uwagi ze względu na swoje liczne zalety. Podstawowym atutem jest skuteczna likwidacja zanieczyszczeń powietrza. Dzięki temu nie trzeba martwić się smogiem, a oddychanie powietrzem w domach, w których zainstalowane są najwyższej jakości oczyszczacze powietrza nie wiąże się z ryzykiem wystąpienia problemów zdrowotnych.

Najlepsze dostępne w Polsce oczyszczacze powietrza charakteryzują się wysoką trwałością, niezawodnością oraz skutecznością filtrowania. W produktach pochodzących od najlepszych wytwórców stosowane są różne rodzaje elementów filtrujących. Pierwszą warstwę ochronną stanowią filtry wstępne wyłapujące największe cząstki zanieczyszczeń. Najważniejszymi elementami, jakie powinny posiadać dobre oczyszczacze powietrza są filtry HEPA, które powinny charakteryzować się dużą powierzchnią. Uzupełnieniem oczyszczacza jest filtr węglowy.

W tym dziale  Wolna niedziela, co można robić?

Jak widać, oczyszczacze powietrza są bardzo przydatne, dzięki swoim istotnym, korzystnym właściwościom. Warto zaznaczyć, że urządzenia tego rodzaju mogą dodatkowo być wyposażone w jonizatory i nawilżacze, które jeszcze bardziej poprawiają jakość powietrza. Innymi słowy, oczyszczacze powietrza są bardzo przydatne, szczególnie w domach i mieszkaniach znajdujących się w dużych miastach, w których panuje szkodliwy smog.

Czym się kierować przy wyborze urządzenia oczyszczającego powietrze?

Oczywiście, wybierając odpowiednie oczyszczacze powietrza, należy kierować się przede wszystkim ich sprawnością i skutecznością. Nie bez znaczenia jest również cena, chociaż nie powinno się oszczędzać na własnym zdrowiu i ochronie przed smogiem. Istnieje wiele innych dodatkowych czynników, na które należy zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie danego urządzenia. Wielu kupujących zwraca uwagę na głośność działania sprzętu, koszty użytkowania, różne tryby działania (wolny i szybki), wydajność, dostępność części zamiennych, łatwość obsługi, itp. Na szczęście na polskim rynku dostępne są różne oczyszczacze powietrza spełniające zróżnicowane wymagania użytkowników. Można je znaleźć bez większych problemów w sklepach stacjonarnych oraz prowadzących sprzedaż internetową.

Bądź pierwszym, który skomentuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *