Przejdź do treści

Na co stosuje się retinol?

Retinol to jedna z niewielu substancji, która posiada udowodnione działanie, które cofa oznaki starzenia się ludzkiej skóry. Zalecany jest osobom mającym cerę dojrzałą. Retinol w początkowym okresie używania może powodować podrażnienia. Pomimo tego, stosowany systematycznie daje wspaniałe efekty. Coraz więcej ludzi decyduje się na stosowanie retinolu.

Stosowanie retinolu

Retinol zapobiega przede wszystkim starzeniu się skóry, a ponadto poprawia jej elastyczność. Dodatkową jego zaletą jest skuteczna redukcja zmarszczek. Retinol leczy również uszkodzenia, które spowodowane są nadmierną ekspozycją na promienie słoneczne. Dodatkowo pomaga w zwalczaniu wszelkich przebarwień hormonalnych, a nawet posłonecznych. Kolejną zaletą retinolu jest to, że leczy trądzik oraz wygładza skórę. Sporo osób nie wie jednak, czym on jest. Retinol (https://gemini.pl/grupa-produktow/retinol) to pochodna witaminy A, która przeważnie stosowana jest w kosmetykach na zmarszczki. Istotne jest to, że od retinolu słabszy jest palmitynian retinylu, który też stosowany jest we wszelakich preparatach przeznaczonych do pielęgnacji skóry. Dodatkowo nie wykazuje on działania drażniącego, jednakże ma działanie powierzchowne. Co więcej, skutecznie nawilża skórę oraz pełni funkcję ochronną. Retinol należy do grupy retinoidów, których bardzo dużo stosuje się we wszelakich preparatach przepisywanych na receptę. Dzielone są one przede wszystkim na retinoidy pierwszej generacji, do których zalicza się retinol, retinal, a ponadto tretynoinę. Istnieją też retinoidy drugiej generacji. W tym przypadku mowa o etretynacie oraz acytretynie. Do tego istnieją retinoidy trzeciej generacji. Do nich zalicza się natomiast adapalen oraz tazaroten.

W tym dziale  Najlepsze sposoby na gładkie stopy

Okazuje się, że kuracja retinolem to jeden z najlepszych sposobów na odmłodzenie, a ponadto na rewitalizację skóry. Warto wiedzieć, że substancja ta stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu oraz elastyny. Te natomiast odpowiadają przede wszystkim za jędrność skóry oraz jej elastyczność. Trzeba też wiedzieć, że wraz z wiekiem poziom produkcji kolagenu zmniejsza się, a oprócz tego dochodzą kolejne czynniki. Obniżają one jego poziom w skórze. Mowa w tym przypadku o promieniowaniu słonecznym, paleniu wyrobów tytoniowych czy e-papierosów, a także zanieczyszczenia środowiskowe. Co więcej, substancje te wykazują również działanie złuszczające, co też stymuluje skórę do regeneracji, ale ponadto usuwany martwy naskórek, o czym nie każdy wie. Retinol pełni funkcję lekkiego peelingu. Stosuje się go na twarz. Jest on najskuteczniejszym sposobem na zniwelowanie oznak starzenia, a ponadto na profilaktykę wszelkich niedoskonałości. Sporo osób nie wie o tym, do jakiej cery przeznaczony jest retinol. Warto wiedzieć głównie o tym, że taka substancja sprawdza się w celu pielęgnacji każdego rodzaju cery. Śmiało może być stosowana przez ludzi w każdym wieku. Retinol można zakupić obecnie w wielu aptekach na terenie całego kraju.

W tym dziale  Jak pielęgnować cerę tłustą i trądzikową?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *