Przejdź do treści

3 zalety paska parcianego

Pasek do spodni stanowi nieodłączny element praktycznie każdej męskiej stylizacji. Dobrej jakości pasek nada charakteru męskiemu ubiorowi, ale jeśli źle go dobierzemy, może zepsuć cały efekt stylizacyjny. Popularne są paski parciane męskie. Do jakich stylizacji pasują?

Czym są paski parciane męskie?

Paski parciane męskie to paski, który wkłada się do strojów bardziej swobodnych, luźnych, a więc nie pasuje do eleganckiego dress code. Paski parciane męskie nie mają dziurek, więc sami dobieramy odpowiednią dla nas długość paska. Paski tego typu zakłada się do spodni w typie sportowym, ponieważ najczęściej są wykonane z taśmy propylenowej, która jest rozciągliwa, wygodna i idealnie dopasowuje się do naszych rozmiarów. Świetnie nadają się także do strojów mniej formalnych, na przykład do marynarki i jeansów. Są dobrą alternatywą dla klasycznych skórzanych pasków do spodni. Wielką zaletą tego paska jest to, że można go prać w pralce bez obawy, że go zniszczymy.

Paski parciane męskie nie tylko mocno ożywia samą stylizację, ale również nadaje jej nonszalancji. Poza tym doskonale komponuje się on między innymi z jeansami, sztruksami, bojówkami czy spodniami wykonanymi z bawełny. Sporą zaletą takich pasków jest również ich cena. Te najtańsze kupimy już za kilkanaście złotych. Nabycie nieco lepszych wiąże się natomiast z wydatkiem sięgającym kilkudziesięciu złotych. Paski są dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych, od jednokolorowych po wzorzyste.

W tym dziale  Z jakich owoców warto wyciskać sok? Poznaj ich właściwości zdrowotne

Jak dobiera się paski parciane męskie?

Zanim kupimy jeden z pasków parcianych męskich, zastanówmy się, czy podobają się nam paski z klamrą czy bez. Musimy też dobrze dobrać rozmiar, dopasowując go do obwodu pasa. Szerokość pasa powinna być dopasowana do wielkości tasiemki w spodniach do ok. 3,5 cm. Dodatkowo należy pamiętać, że paski powinny zapinać się na środkową dziurkę, nigdy na ostatnią. To gwarantuje, że pozostała część paska po zapięciu nie będzie zwisać ze spodni. To samo tyczy się pasków parcianych męskich, chociaż paski te nie są dziurkowane, to najlepiej jest je zapinać mniej więcej w połowie, by ładnie i estetycznie wyglądały. Oczywiście przed wyborem należy znać swój obwód pasa. Paski parciane męskie można kupić z klamrą lub bez niej. Wersja z klamrą prezentuje się bardziej elegancko, a taki pasek możemy łączyć z różnymi zestawami ubrań. Pasek bez klamry jest bardziej skromny i mniej rzucający się w oczy, ale równie wygodny.

Dobrze ubrany mężczyzna to przede wszystkim ten, który wie, co z czym łączyć i jakich błędów nie popełniać. Jeśli chcemy być uznani za mężczyznę z klasą, wybierzmy garniturowy, elegancki pasek do spodni. Do swobodnych stylizacji wybierajmy paski parciane męskie, które kupimy w wielu kolorach, co pozwala idealnie dopasować je do zestawów ubrań.

W tym dziale  Prywatni detektywni coraz częściej pomagają w wykrywaniu niewierności. Dowiedz się jak!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *