Przejdź do treści

Jak skutecznie pozbyć się zbędnej skóry po szybkim schudnięciu?

Któż z nas nie marzy o pięknej i szczupłej sylwetce. Kiedy gubimy kilka kilogramów, to nie ma większych problemów, zarówno jeśli chodzi o zdrowie i estetykę naszego ciała. Problemy zaczynają się, kiedy gubimy większą ilość kilogramów lub nagle chudniemy. Wówczas kłopotliwe może okazać się to, że po odchudzaniu zostaje nam nadmiar skóry, który wygląda mało estetycznie. W jaki sposób można poradzić sobie z wiszącą skórą po odchudzaniu? Dużo zależy od stanu skóry i jej nadmiernej ilości. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na to, w jaki sposób poradzić sobie ze skórą po odchudzaniu.

Jak ujędrnić skórę?

Kiedy skóra staje się wiotka, pierwszym krokiem staje się jej ujędrnienie. Metody ujędrniające sprawdzają się szczególnie w pierwszej fazie odchudzania – pozwalają uniknąć kształtowania się nadmiaru skóry, a co za tym idzie minimalizuje ryzyko tego, że skóra będzie obwisła. Trzeba jednak pamiętać, że takie sposoby będą działały, jeżeli już od początku odchudzania będziemy je stosować. Co może zatem być pomocne? Przede wszystkim zdrowa i zbilansowana dieta – najlepiej taka, która zostanie skomponowana przez wykwalifikowanego dietetyka, gdyż będzie uwzględniała nasze indywidualne potrzeby. Kolejnym krokiem są ćwiczenia i ruch na świeżym powietrzu. Trzeba pamiętać, żeby treningi nie były zbyt gwałtownie i nie powodowały szybkiego spadku masy ciała. Warto też stosować kosmetyki ujędrniające już od początku kuracji odchudzającej. Sprawdzają się szczególnie te z dodatkami olejów naturalnych. Oleje można stosować również w czasie masaży ujędrniających i poprawiających kondycję skóry.

W tym dziale  Zobacz, która piżama męska będzie odpowiednia na prezent

Plastyka brzucha – gdy problem jest naprawdę duży

Czasem jednak nawet stosowanie się ściśle do powyższych porad nie pomaga i pojawia się problem obwisłej skóry. Dotyczy to szczególnie osób, które jak to zostało wspomniane wyżej chudną szybko, gubią duże ilości kilogramów oraz kobiet po ciąży. Po ciąży dużym problemem staje się rozluźnienie skóry, ale i osłabienie mięśni, co również ma wpływ na wygląd brzucha. W takich przypadkach często okazuje się, że jedynym rozwiązaniem może być plastyka brzucha. Jeżeli problemem jest wyłącznie obwisła skóra, to wykonuje się zabieg polegający na wycięciu nadmiaru skóry oraz odpowiednim wymodelowaniu okolic brzucha. Kiedy problemem jest także nadmiar tkanki tłuszczowej, lekarz w czasie operacji usuwa ją. Jest to operacja przebiegająca w znieczuleniu ogólnym. W celu podkreślenia talii lekarz może zdecydować się również na modelowanie mięśni prostych brzucha.

Operacja trwa od 3 do 5 godzin przy znieczuleniu zewnątrzoponowym lub ogólnym. Po operacji, przez kilka dni pacjent odczuwa bóle, musi być także ułożony w pozycji lekko pochylonej. Rekonwalescencja trwa z reguły około 14 dni. Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu operacji oraz jej zakresie lekarz przeprowadza konsultacje oraz zleca konieczne badania, w tym grupę krwi, morfologię oraz ogólne badanie moczu czy wskaźniki krzepnięcia krwi. Przeciwskazaniem do tej operacji to między innymi skaza naczyniowa, zaburzenie krzepliwości, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, ropnie skóry.

W tym dziale  Na co stosuje się retinol?